SOĞUK ÇEKME HELEZON

Çekme helezonlar bir diğer adı ile burgu helezonlar toplu olarak bir arada bulunan orta ve hafif malzemelerin taşınmasında kullanılmaktadır, milsiz olarak üretilen burgu helezonlar sol ve sağ yön olarak kullanıcının talebine göre hatve, iç kalınlık, dış kalınlık, çap gibi değişkenlerde bulunurlar. Ayrıca kullanılacağı sektörel özellikleri de malzeme kalitesinde değişkenlik gösterir. Bu tarz burgu helezonlar diğer helezon modeline göre montaj ve kaynakta gereken eklerin miktarını azaltır.


KROM SOĞUK ÇEKME HELEZON

Paslanmaz helezondan imal edilen ürünler genellikle yiyeceklerin ilaçların kimyasal maddelerin taşınmasında oldukça elverişlidirler, aynı zamanda korozyon veya yüksek sıcaklıklardan dolayı oluşabilecek sorunları önler.


ÇEKME HELEZONLARIN ÖLÇÜLENDİRİLMESİ

Helezonların boyutlandırılmaları için örnek olarak gösterilen resimde harfler ile belirtilen değerler doğrultusunda ölçülendirme yapılmaktadır. Bu ölçüler malzemenin kullanıldığı alanlarda değişiklik göstermektedir.


Yaprak Helezonlar Nedir ?

Çekme helezonların tercih edilmediği yerlerde kullanılan helezon çeşididir. Özellikle büyük çaplarda veya kalınlıklarda kullanılması açısından çok değerlidir. Bu sebeple yaprak helezonların kullanımı çekme helezonlar kullanımı kadar yaygındır.

Yaprak Helezon Çeşitleri


Yaprak Helezon

En yaygın ve çok çeşitli ürünlerin taşınmasında kullanılan helezon çeşididir. Müşterinin isteğine göre şekillenebilen boyut çeşitliliği yüksek bir ürün gamıdır.


Şerit Yaprak Helezon

Bu helezonlar, çelik bir çubuktan yapılmış ve köşebentleri mile bağlanmış sürekli helezonlardandır. Bu tarz konveyörler yapışkan viskozitesi yüksek, helezonlara yapışma özelliği gösteren malzemelerin taşınmasından kullanılırlar.


Kesik Yaprak Helezon

Kesik helezon konveyörlerde hem burgulu (helicoid) de parçalı (sectionals) helislerin çevresinde çentikler mevcuttur. Buradaki çentikler taşıma işleminin yanı sıra uygun bir karıştırma işlemini de yaparlar.


Kesikli Yaprak Helezon

Yapışkan maddelerin taşınmasında ve malzemenin borudaki kanatlara yapışma eğiliminde olduğu durumlarda kullanılır. Ancak bir yaprak helezondan çok daha verimlidir.


Yaprak Helezonların Ölçülendirilmesi

Yaprak helezonlar isteğe ve talebe göre üretilen ve ölçü yelpazesi geniş olan ürünlerdir. Resimde gösterilen değerler kullanıcının vereceği bilgiler doğrultusunda hareket edilerek üretim yapılmaktadır.

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Gizlilik Politikası